آخرین خبرها

برگزاری پنجمین سمینار بین المللی سوانح ترافیکی در شیراز

پنجمین سمینار دو روزه بین المللی سوانح ترافیکی با موضوع ایمنی در عابرین پیاده صبح امروز، ششم اسفند، با حضور دکتر خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت و رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، سردار مؤمنی فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی، محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، دکتر غلامزاده مدیر کل پزشکی قانونی فارس و جمعی از مسئولین استانی در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

در این سمینار دکتر خدادوست با اشاره به آمار تلفات ناشی از حوادث رانندگی در ده ماهه امسال گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۵۷۹ نفر  در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶٫۲ درصد کاهش داشته‌است.

وی افزود: بیشترین میزان تلفات مربوط به استان های فارس با یکهزار و۲۵۰ نفر، تهران با یکهزار و ۱۰۸ نفر، خراسان رضوی با یکهزار و ۱۰۵ نفر و کمترین میزان تلفات مربوط به استان های اردبیل با ۱۹۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۰ نفر و ایلام با ۱۳۸ نفر بوده است.

دکتر خدادوست تصریح کرد: آمار مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی ده ماهه امسال که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند،‌حدود ۱۸ برابر فوتی ها بوده که رقم آن برابر با ۲۶۲ هزار و  182 نفر مصدوم است.

رئیس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی در ادامه گفت: نوروز سال ۹۳ یعنی از ۲۵ اسفند ۹۲ تا ۱۵ فروردین ۹۳ در کشور یکهزار و ۸۴ نفر در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که بیشترین آمار مربوط به استانهای خوزستان، فارس، تهران و خراسان رضوی است. در این ایام روزانه ۵۴ نفر به دلیل حوادث ترافیکی کشته شده اند.

در این سمینار دو مقاله “بررسی علل مرگ عابرین پیاده در حوادث ترافیکی در سالهای ۹۰ الی ۹۲” توسط دکتر علی هادیزادگان، مدیر کل سابق پزشکی قانونی استان خراسان شمالی و “بررسی اپیدمیولوژیک مرگ عابرین پیاده در حوادث ترافیکی” توسط مرضیه مهرتاش، کارشناس پزشکی قانونی استان خراسان شمالی در قالب پوستر ارائه شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*