آخرین خبرها

برگزاری جلسات هماهنگی با نمایندگان 65 بیمارستان شهر تهران

به گزارش روابط عمومی دادپزشک،تاکنون جلسات با مدیران ، روسا و نمایندگان 65 بیمارستان شهر تهران با موضوع طرح ساماندهی متوفیات بیمارستانی برگزار شده است که در این جلسات در خصوص جزئیات اجرایی طرح و نحوه تعامل کارشناسان دادپزشک و پزشکان بیمارستان ها در امر ساماندهی و صودر جواز دفن بحث و تبادل نظر شده است.

بنابر این گزارش در این جلسات مقرر شد تا طرفین جهت رفع ابهامات و مشکلات احتمالی موجود در اجرای این طرح تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

خاطر نشان میشود این جلسات هماهنگی برای سایر بیمارستان های شهر تهران نیز در سال آینده برگزار خواهد شد.

یکی از اهداف طرح دادپزشک که از اردیبهشت ماه امسال فعالیت خود را آغاز نموده است ساماندهی امور متوفیات و صدور جواز دفن می باشد.

توافقنامه ای بین سازمان پزشکی قانونی کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده است که طبق این توافقنامه، مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در راستای بند سین ماده ۲۱۱ قانون برنامه پنجم توسعه بمنظور استاندارد سازی صدور جواز دفن در کشور، تعیین دقیق علت فوت و صدور گواهی فوت به روش علمی و کمک در ایجاد بانک اطلاعات مرگ و میر ایرانیان و ایجاد بستر مناسب جهت انجام پژوهش در زمینه علل مرگ و میر در کشور تعهداتی را برعهده گرفته است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تعهداتی در این زمینه برعهده گرفته است، گفت: همکاری در اجرای آموزشی و پزشکی و اجرایی در خصوص تعیین علت مرگ و صدور جواز دفن، همکاری در ترغیب دانشگاه علوم پزشکی جهت انجام اقدامات اجرایی مرتبط و و طرحهای تحقیقاتی از جمله تعهداتی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید انجام دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*