آخرین خبرها

دادپزشكان در تعطيلات نوروز آماده ارائه خدمت هستند

مدير اجرايي طرح دادپزشك از فعاليت دادپزشكان در تعطيلات نوروز و آمادگي آنان براي ارائه خدمت در اين ايام خبر داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي دادپزشک، دكتر مهرداد علي‌بخشي با بيان اين مطلب افزود: در ايام نوروز دادپزشكان، تمام وقت به خدمت‌رساني مي پردازند و اگر به عنوان مثال بيمارستاني مورد فوتي داشته باشد و نتواند براي او گواهي فوت صادر كند و فرد فوت شده شرايط انتقال به مراكز پزشكي قانوني را نيز نداشته باشد مي تواند مراكز دادپزشك تما​س​ بگيرد.

وي خاطرنشان كرد: پس از مشاوره تلفني با دادپزشك و بررسي موارد و ابهامات موجود اگر مورد مشكوكي در مرگ فرد وجود داشت جسد به پزشكي قانوني منتقل مي شود و در غير اينصورت پزشك طرح ساماندهي دادپزشك جسد را معاينه كرده و در صورت نبود موارد مشكوك جواز دفن را صادر مي كند.

دكتر علي بخشي يادآور شد: هموطنان مي توانند براي آگاهي از اطلاعات تماس با مراكز دادپزشك در استان‌ها به پايگاه اطلاع‌رساني دادپزشك به نشاني http://dp.lmrc.irمراجعه كنند.
مديراجرايي طرح دادپزشك در خصوص محل معاينه اجساد توسط دادپزشكان اظهار داشت: در شهرهاي بزرگي مانند تهران دادپزشكان در محل خاصي مستقر هستند و اجساد براي معاينه به اين مراكز منتقل مي شوند اما در شهرهاي كوچك‌تر دادپزشك براي معاينه جسد به بيمارستان‌ها اعزام ​مي شود.

دكتر علي بخش در ادامه با اشاره به اينكه طرح دادپزشك تاكنون در حدود 25 استان كشور اجرايي شده‌ است، تصريح كرد: با اجراي طرح دادپزشك آمار ورودي اجساد به مراكز پزشكي قانوني بسيار كاهش يافته و از ارجاعت بي‌مورد به دستگاه قضا جلوگيري شده‌است؛ از سويي بيمارستان‌هاي خدمت گيرنده از دادپزشك نيز از اجراي اين طرح در مراكز خود بسيار ابراز رضايت كرده‌اند.

وي ابراز اميدواري كرد كه با توجه به مزاياي اجراي اين طرح به زودي دادپزشك در تمامي استان‌ها فعال شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*