آخرین خبرها

جلسه هم اندیشی روسای دادپزشک کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دادپزشک،جلسه هم اندیشی روسای دادپزشک کشور روز چهارشنبه یازدهم شهریور ماه با حضور دکتر احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی  قانونی کشور ، دکتر عبدالرزاق برزگر قائم مقام سازمان پزشکی قانونی ،معاونین سازمان،دکتر محمود خدادوست رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی،دکتر مهرداد علی بخشی مدیر اجرایی دادپزشک و مسئولین اجرایی و روسای دادپزشک استان های کشور در سالن کنفرانس حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این جلسه دکتر شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اجرای طرح دادپزشک در پزشکی قانونی گفت:طرح دادپزشک از جمله اقداماتی است که به منظور پیشگیری از ارجاع بی مورد اجساد به مراکز پزشکی قانونی در حال انجام است و با اجرایی شدن آن ضمن جلوگیری از سردرگمی و اتلاف وقت مردم از افزایش بی مورد بار کاری مراکز سازمان کاسته و بر دقت گواهی های فوت صادره نیز می افزاید.

وی افزود : با توجه به اقدامات و پیشرفت های صورت گرفته در اجرای طرح دادپزشک در سطح کشور باید از مسئولین اجرایی این طرح به ویژه دکتر علی بخشی مدیر اجرایی دادپزشک تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه جلسه دکتر خدادوست رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ضمن تشکر از حمایت ها و زحمات رئیس سازمان پزشکی قانونی در اجرایی شدن طرح گفت:در حال حاضر طرح دادپزشک تقریبا در تمام استان های کشور در حال اجرا می باشد.

وی با اشاره به نقش دادپزشک در کاهش مراجعه به مراکز پزشکی قانونی افزود: همکاری مراکز درمانی و مراجع قضایی و انتظامی نقش بسزایی در افزایش کیفیت اجرایی این طرح در کشور دارد و تلاش ما در بهبود و افزایش این تعامل سازنده می باشد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر علی بخشی مدیر اجرایی دادپزشک گزارشی از عملکرد یک ساله طرح در کشور را ارائه داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح  در چند استان باقی مانده نیز به زودی راه اندازی شود.

دکتر علی بخشی گفت: هدف بعدی ما پس از اجرای طرح در مراکز استان ها راه اندازی و عملیاتی کردن آن در سطح شهرستانها می باشد تا  با این عمل بتوان پوشش سراسری را در کشور مشاهده نمائیم.

در ادامه روسای دادپزشک حاضر در جلسه در خصوص نحوه اجرای طرح به بحث تبادل نظر پرداخته و مشکلات موجود را بررسی کردند.همچنین چند تن از روسای دادپزشک گزارشی از عملکرد طرح در استان خود را به حاضرین ارائه کردند.

طبق این گزارش در بخشی دیگر از این جلسه تعدادی از اساتید و کارشناسان پزشکی قانونی ضمن ارائه نمونه هایی از صدور گواهی فوت و جواز دفن نکات آموزشی را در خصوص موارد مطرح شده ارائه کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*